گزینش با

کتاب راهنمای جامع پیشگیری و درمان کمردرد منتشر شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس مجازی ورزش ایران و به نقل از جناب آقای دکتر حسین ذکایی، کتاب راهنمای جامع پیشگیری و درمان کمر درد منتشر شد.

 دکتر ذکایی مشخصات کتاب را اعلام نمود:

نام کتاب : راهنمای جامع  پیشگیری و درمان کمردرد

مولفان :دکتر کیوان شعبانی مقدم،  دکتر حسین ذکایی،  حمید برارزاده

ناشر : گروه انتشاراتی علم و حرکت و آونگ –  تلفن: ۰۲۱۷۷۵۲۵۶۸۲فاکس:۷۷۶۳۲۷۰۹     

مقدمه :

اگر چه کتابهای زیادی در کشور با موضوع کمردرد وجود دارد، اما معمولا رویکرد آنها به گونه ای بوده که تنها بر بخش خاصی متمرکز شده و به همه ابعاد آن توجه نشده است. در کتاب حاضر تلاش شده است  که مفاهیم مربوط به پیشگیری و درمان کمردرد، به ساده ترین زبان ممکن در اختیار مخاطب قرار گیرد و کلیه اطلاعات مورد نیاز او را در بر داشته باشد. بدین منظور نتایج جدیدترین مقالات علمی به زبان بسیار ساده و در بیانی کوتاه در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

این کتاب مشتمل بر ۶ فصل می باشد . فصل اول با عنوان آشنایی با کمردرد و انواع آن به ساختار کمر ،آنچه باید در باره کمردرد بدانیم ، طبقه بندی درد، عوامل خطرزای ابتلا به کمردرد می پردازد.

فصل دوم  با عنوان عواملی که ممکن است سبب ابتلا به کمردرد شوند: به  افزایش سن ، جنس ، ژنتیک ، چاقی و اضافه وزن ، آسیب ناشی از ضربه (تروما) ، عوامل روانی، سیگار کشیدن، پوکی استخوان، بارداری ، فتق دیسک ، تخریب مفصلی ، مشاغل و سبک زندگی و ….. می پردازد.

   فصل سوم با عنوان روشهای پیشگیری از کمردرد: به  موضوعاتی نظیر نشستن، ایستادن ، خوابیدن ، برداشتن و حمل اشیاء ، کنترل وزن ، استفاده از کوله پشتی ، پوشیدن کفش مناسب و …. می پردازد. 

 فصل چهارم با عنوان روشهای تشخیص کمردرد به شیوه تشخیص کمردرد، آزمایش خون ، تصویربرداری و میلوگرافی می پردازد.

فصل پنجم با عنوان روشهای درمانی غیر جراحی کمردرد، به قابلیت خود درمانی بدن در درمان کمردرد ، انواع درمان های غیر جراحی کمردرد ؛ اصول تمرینات بازتوانی برای کمردرد، توصیه های ایمنی، تمرینات منتخب کششی و تقویتی برای مبتلایان به کمردرد، تمرینات آب درمانی و مزایای آن اشاره دارد.

فصل ششم با عنوان درمانهای جراحی کمردرد ، به چگونگی تصمیم گیری برای جراحی ، اعمال مورد نیاز قبل از جراحی ، خطرات و سودمندی های عمل جراحی ، انواع جراحی کمر و ….. می پردازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.