به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس مجازی ورزش ایران و به نقل از جناب آقای دکتر حسین صمدی، کتاب “راهنمای جامع رشد مهارتهای حرکتی بنیادی” توسط دکتر حسین صمدی و چندتن از متخصصین حوزه رشد حرکتی” منتشر شد.

دکتر صمدی بیان نمود از ویژگیهای منحصر بفرد این کتاب آموزش کامل مهارتهای بنیادی جابجایی، استواری و دستکاری (راه رفتن، دویدن، پریدن، تعادل و …) بصورت “مجزا” و به تفکیک در سه مرحله رشدی در قالب بازیهای جذاب و بهمراه تصاویر است.
یکی از چالشهای مهم پیش رو که اهمیت دستیابی به اطلاعات حرکتی را برای معلمان بیشتر می کند، فقدان نظام جامع و قدرتمند آموزش حرکتی در مدارس و همچنین عدم وجود دستورالعملی شفاف و قابل اجرا برای معلمان و مربیان تربیت بدنی است. به طور مثال اگر امروزه در مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی (کودکان ۹-۶ سال)، پیگیر دستورالعمل یا کتاب آموزش مهارتهای حرکتی بنیادی به صورت هدفمند برای معلمان باشیم، به نظر نمیرسد بتوان کتابی قوی و یکپارچه در این زمینه پیدا کرد. در مجموعه حاضر تلاش بر این است تا با بهره گیری از جدیدترین اطلاعات علمی، یک دستورالعمل ملموس و قابل اجرا برای معلمان تربیت بدنی دوره¬ی اول ابتدایی فراهم شود تا ضمن آگاهی از علوم حرکتی جدید، در صورت تمایل و علاقه بتوانند به آموزش بُعد حرکتی و شناختی کودکان بپردازند. 
کتاب حاضر نخستین کتاب جامع و مدون در زمینه آموزش مهارتهای حرکتی بنیادی به شکل تفکیک شده و در قالب سه مرحله ی رشدی به همراه تصاویر است و ضمن رعایت تمامی اصول علمی، دارای توضیح روان و ساده بوده و در قالب یک کتاب راهنمای قابل استفاده برای همه افراد مرتبط با تربیت کودک تدوین شده است. همچنین این کتاب میتواند علاوه بر استفاده معلمان، برای دانشجویان رشته تربیت بدنی در درس کارورزی جهت برنامه ریزی آموزشی، مدیریت کلاس و نحوه آموزش و ارزیابی مهارتهای حرکتی بنیادی مورد استفاده قرار گیرد. کتاب حاضر در چهار بخش تنظیم گردیده است. بخش اول کتاب مفاهیم ساده بازی و ورزش و اهمیت آن در زندگی کودک و نکاتی مختصر در ارتباط با مدیریت کلاس درس تربیت بدنی ارائه می کند. بخش دوم، مهارتهای جابجایی، بخش سوم مهارتهای استواری و بخش چهارم و پایانی کتاب، مهارتهای دستکاری را در قالب بازی آموزش می دهد. در نهایت در قسمت پیوست، ارزشیابی از بعد مهارتی درس تربیت بدنی پایه های اول تا سوم مورد توجه قرار گرفته است. 
انتشارات اندیشمندان – زمستان ۹۵
قابل استفاده معلمان ابتدایی و دانشجویان عزیز تربیت بدنی …
تخفیف ویژه معلمان و دانشجویان تربیت بدنی
تلفن تماس جهت هماهنگی و سفارش ۰۹۱۳۰۷۲۱۸۶۴

صفحات اول کتاب (دانلود)

image_pdfدانلود pdfimage_printپرینت

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

عبارت امنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ارسال دیدگاه