به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پردیس مجازی ورزش ایران و به نقل از سرکار خانم آمنه بیداریان کارشناس محترم روابط عمومی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه گیلان، دانشکده مذکور در جمع برترین دانشکده های ورزشی دنیا و سه دانشگاه برتر ورزشی کشور قرار گرفت.

 وی بیان نمود دانشگاه گیلان در رتبه اول و به ترتیب دانشگاه های آزاد اسلامی و دانشگاه تهران در رتبه های دوم و سوم برترین های علوم ورزشی کشور قرار گرفتند.

بیداریان ادامه داد دکتر محمد جواد دهقانی سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام داشت نظام رتبه بندی شانگهای در سال ۲۰۱۷ میلادی برای اولین بار رتبه بندی دانشکده ها و گروه های علوم ورزشی دانشگاه های برتر دنیا را منتشر کرد. وی گفت: رتبه بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه بندی های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می شود. این رتبه‌بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشـور چیـن برای اولین بار در ژوئـن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می شود و انتخاب دانشگاه ها بر اساس دو معیار بوده است: اول اینکه دانشگاه ها، دانشکده علوم ورزشی داشته باشند و معیار دوم این که دانشکده یا گروه در پنج سال گذشته در امور پژوهشی فعالیت قابل توجه و امتیاز برجسته داشته باشند.

image_pdfدانلود pdfimage_printپرینت

پاسخ دهید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

عبارت امنیتی را وارد کنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ارسال دیدگاه